arr3BubnováníDne 24.5. od 10,00 hodin budeme mít na školní zahradě na Bíleneckém náměstí program ,,Bubnování" pro... arr3Klaun PepínoDne 28.5. přijede do naší školky ,,Klaun Pepíno" se svými pejsky. Vystoupení bude na Bíleneckém... arr3MDDDne 31.5. budeme s dětmi slavit MDD. Pokud bude dobré počasí půjdeme na zahradu základní školy, kde... arr3Prázdninový provozVážení rodiče, pokud máte zájem o docházku vašich dětí během letních prázdnin od 1.7. do 12.7. 2019... arr3Oznámení o letním provozuarr3Platby na prázdninový provoz Děti 3-5 let - platí školné i stravné Stravné... arr3FotogalerieBohužel z pezpečnostních důvodů nám pověřencem pro oblast GDPR bylo doporučeno fotogalerii naší...

» KVĚTEN
TÉMA NA KVĚTEN

JAK PILNÁ VČELKA PROVEDLA HONZÍKA S ANIČKOU SADEM ROZKVETLÝCH STROMŮ

Charakteristika a záměry bloku:

Krtkova kamarádka včelka nás na začátku měsíce května provede sadem rozkvetlých ovocných stromů.
V tomto měsíci také rozvineme téma rodiny a vzájemných vztahů mezi sebou. Toto téma nás pak bude provázet našimi květnovými aktivitami – výroba dárečků ke Dni matek.
Budeme se dále snažit o spolupráci mezi všemi dětmi, podpora společné hry, předcházení konfliktů.
Ke konci měsíce se budeme připravovat na oslavu dětského dne.

Vzdělávací cíle:

-        Osvojování si základních poznatků o prostředí, v němž dítě žije

-        posilování prosociálního chování ve vztahu k rodině a ostatním lidem

-        podporování společné hry a vzájemné komunikace mezi dětmi a dospělými

-        všímat si toho, co si druhý přeje a potřebuje, umět nabídnout pomoc

-        rozvoj úcty k životu ve všech jeho formách

-        procvičování výslovnosti, paměti a schopnosti se vyjádřit

-       rozvíjení grafomotoriky v tematických pracovních listech

-       rozvoj pohybových schopností a dovedností v oblasti hudebních a hudebně pohybových her a činností

-       mít povědomí o významu životního prostředí (být citlivý k přírodě)

-       posilování aktivních postojů ke světu, k životu, pozitivních vztahů ke kultuře a umění, rozvoj dovedností umožňujících tyto vztahy a postoje vyjadřovat a projevovat

Vzdělávací nabídka činností:

-        aktivity přibližující dětem pravidla morálních hodnot (zdvořilost, ohleduplnost, tolerance, spolupráce) mravních hodnot (dobro, zlo, spravedlnost, pravda, upřímnost, otevřenost, atd.) v jednání s lidmi

-        umět předat vzkaz, umět si požádat o pomoc

-        námětové hry „Na rodinu“, skupinové prosociální hry

-        výroba dárečků a přáníček pro maminky

-        sociální a interaktivní hry, hraní rolí, dramatické činnosti, hudební a hudebně pohybové hry a etudy

-        umět sdělit své zážitky druhým

-        podporování samostatné práci dětí v pracovních sešitech

-        vzájemná pomoc při sebeobsluze, hygieně, pracovních činnostech i hrách

-        vycházky a výlety do okolí (do přírody, návštěva kulturních akcí apod.)

Akce:

-       3.5. – Výlet lodí po Vltavě

-       14.5. – Divadelní představení „O námořníku Čepičkovi“

-       28.5. – Klaun Pepíno

-       31.5. – MDD

Upozornění: 1.+ 8.5. státní svátky

9.-10. 5. ředitelské volno v ZŠ Spořická

Doporučená literatura: „Rok s krtkem“

MmZmZTE