arr3Letní provozarr3Květnové svátkyVážení rodiče, vzhledem k tomu, že na ZŠ Spořická mají 9.-10.5. udělené ředitelské volno, žádáme... arr3Divadelní představeníDne 29.4.2019 v 9,30 hodin shlédneme ve škoce na Bíleneckém nám. divadelní představení ,, O... arr3Výlet - upravené informaceDne 30.4.2019 vyjede celá školka na celodenní výlet do Šestajovic.  Odjezd od školky je plánován na... arr3Výlet lodíDne 3.5.2019 pojede celá školka na výlet lodí po Vltavě. Na oběd se vrátíme do školek. Jen bude oběd... arr3FotogalerieBohužel z pezpečnostních důvodů nám pověřencem pro oblast GDPR bylo doporučeno fotogalerii naší...

» DUBEN 2019
TÉMA NA DUBEN:

JAK HONZÍK POMÁHAL KRTKOVI PROBOUZET ZVÍŘÁTKA ZE ZIMNÍHO SPÁNKU

Charakteristika bloku:
Honzíkův dvoreček nás překvapí novými mláďátky. Užijeme si probouzení přírody při společných procházkách do okolí – probouzení zvířat ze zimního spánku.

Budeme si všímat nestálého počasí a při procházkách si budeme všímat i dění v bezprostředním okolí a nezapomeneme na vlastní bezpečnost v dopravním provozu i při hře.

V průběhu celého měsíce se budeme společně připravovat na svátky jara – Velikonoce, které oslavíme ke konci měsíce.

A na konci měsíce společně upálíme Babici Zimici.

Vzdělávací cíle:

-       prohlubování dovedností v hrubé i jemné motorice při práci na zahradě

-       znát názvy domácích zvířat a jejich mláďat, učit se, co potřebují ke spokojenému životu

-       opakování a prohlubování důležitosti bezpečného chování v dopravním provozu, na chodníku, při přecházení přes přechod a hrách venku

-       rozšiřování jazykové obratnosti – starší děti vyprávění podle obrázků, mladší děti popis obrázků

-       seznámení se s novými výtvarnými technikami

-       starší děti poznat levou a pravou stranu, mladší děti určovat polohu předmětů – nahoře, dole, před, za, vedle

-       posilování radosti z objevovaného, probouzení zájmů a zvídavosti dítěte

-        získávání schopnosti záměrně řídit svoje chování a ovlivňovat vlastní situaci

-       osvojení si poznatků o těle, o jeho zdraví, o pohybových činnostech a jejich kvalitě

-       rozvoj úcty k životu ve všech jeho formách

Vzdělávací nabídka činností:

-       poznávání volně žijících živočichů podle obrázků, poslech hlasů zvířat

-       práce na zahradě, pomoc při jarním úklidu

-       hry se slovy – využití obrázků, práce ve skupině i jednotlivě

-       opakování určování levé a pravé strany

-       využití pohádek k popisu a vyprávění

-       tvoření jarních obrázků různými technikami

-       zdobení vajíček, sázení osení, práce s keramickou hlínou a další výtvarné a pracovní techniky v rámci velikonočního tvoření

-       obohacovat kultivovaný projev dítěte, popis situace a děje, co se mi líbí a proč

-       procvičování a opakování jarních říkadel, písní a básní

-       příležitosti a činnosti směřující k prevenci úrazů (hrozících při hrách, dopravních situacích, apod.)

-       výroba Babice Zimice

Akce:

-       4. 4. 2019 - divadlo v CHD „Kouzelný hrnec“

-       17. 4. 2019 - „velikonoční zajíček“ v MŠ

-       19. 4.-22. 4. 2019 – velikonoční prázdniny

-       29. 4. 2019 – divadelní předtavení ,, O neposlušné čarodějnici" v MŠ na Bíleneckém nám. v návaznosti upálení „Babice Zimice“

-       30. 4. 2019 -  celodenní výlet do Šestajovic

Doporučená literatura: „Rok s krtkem“

Text: „JAK KRTEK SE ZAJÍCEM BUDILI JEŽKA“ str.162
„JAK KRTEK POMÁHAL DEŠŤOVÉ KAPCE NAJÍT KAMARÁDKY“ str. 171