arr3Upozornění - námořnická tričkaNámořnická trička, která jsme si vyrobili na škole v přírodě, je potřeba před prvním praním po rubu... arr3Kouzelník17.6. 2019 jdeme s dětmi na kouzelnické představení do Chaberského dvora... arr3Divadelní představení20.6.2019 jdme s dětmi do Chaberského dvora na divadelní představení ,,4 pohádky o jednom drakovi"... arr3Zahradní program s Cucínem24.6.2019 budeme mít na školní zahradě na Bíleneckém náměstí zahradní program s ,,Cucínem"... arr3SokolníciPoslední den v tomto školním roce - 28 6. 2019 nás ještě navštíví sokolníci se svými dravci a... arr3Znovu otevření fotogaleriePo projednání s odborníky, na základě souhlasného potvrzrní všech rodičů o zveřejňování fotografií... arr3Platby na prázdninový provoz Děti 3-5 let - platí školné i stravné Stravné... arr3Oznámení o letním provozuarr3Prázdninový provozVážení rodiče, pokud máte zájem o docházku vašich dětí během letních prázdnin od 1.7. do 12.7. 2019...

» DUBEN 2019
TÉMA NA DUBEN:

JAK HONZÍK POMÁHAL KRTKOVI PROBOUZET ZVÍŘÁTKA ZE ZIMNÍHO SPÁNKU

Charakteristika bloku:
Honzíkův dvoreček nás překvapí novými mláďátky. Užijeme si probouzení přírody při společných procházkách do okolí – probouzení zvířat ze zimního spánku.

Budeme si všímat nestálého počasí a při procházkách si budeme všímat i dění v bezprostředním okolí a nezapomeneme na vlastní bezpečnost v dopravním provozu i při hře.

V průběhu celého měsíce se budeme společně připravovat na svátky jara – Velikonoce, které oslavíme ke konci měsíce.

A na konci měsíce společně upálíme Babici Zimici.

Vzdělávací cíle:

-       prohlubování dovedností v hrubé i jemné motorice při práci na zahradě

-       znát názvy domácích zvířat a jejich mláďat, učit se, co potřebují ke spokojenému životu

-       opakování a prohlubování důležitosti bezpečného chování v dopravním provozu, na chodníku, při přecházení přes přechod a hrách venku

-       rozšiřování jazykové obratnosti – starší děti vyprávění podle obrázků, mladší děti popis obrázků

-       seznámení se s novými výtvarnými technikami

-       starší děti poznat levou a pravou stranu, mladší děti určovat polohu předmětů – nahoře, dole, před, za, vedle

-       posilování radosti z objevovaného, probouzení zájmů a zvídavosti dítěte

-        získávání schopnosti záměrně řídit svoje chování a ovlivňovat vlastní situaci

-       osvojení si poznatků o těle, o jeho zdraví, o pohybových činnostech a jejich kvalitě

-       rozvoj úcty k životu ve všech jeho formách

Vzdělávací nabídka činností:

-       poznávání volně žijících živočichů podle obrázků, poslech hlasů zvířat

-       práce na zahradě, pomoc při jarním úklidu

-       hry se slovy – využití obrázků, práce ve skupině i jednotlivě

-       opakování určování levé a pravé strany

-       využití pohádek k popisu a vyprávění

-       tvoření jarních obrázků různými technikami

-       zdobení vajíček, sázení osení, práce s keramickou hlínou a další výtvarné a pracovní techniky v rámci velikonočního tvoření

-       obohacovat kultivovaný projev dítěte, popis situace a děje, co se mi líbí a proč

-       procvičování a opakování jarních říkadel, písní a básní

-       příležitosti a činnosti směřující k prevenci úrazů (hrozících při hrách, dopravních situacích, apod.)

-       výroba Babice Zimice

Akce:

-       4. 4. 2019 - divadlo v CHD „Kouzelný hrnec“

-       17. 4. 2019 - „velikonoční zajíček“ v MŠ

-       19. 4.-22. 4. 2019 – velikonoční prázdniny

-       29. 4. 2019 – divadelní předtavení ,, O neposlušné čarodějnici" v MŠ na Bíleneckém nám. v návaznosti upálení „Babice Zimice“

-       30. 4. 2019 -  celodenní výlet do Šestajovic

Doporučená literatura: „Rok s krtkem“

Text: „JAK KRTEK SE ZAJÍCEM BUDILI JEŽKA“ str.162
„JAK KRTEK POMÁHAL DEŠŤOVÉ KAPCE NAJÍT KAMARÁDKY“ str. 171