arr3BubnováníDne 24.5. od 10,00 hodin budeme mít na školní zahradě na Bíleneckém náměstí program ,,Bubnování" pro... arr3Klaun PepínoDne 28.5. přijede do naší školky ,,Klaun Pepíno" se svými pejsky. Vystoupení bude na Bíleneckém... arr3MDDDne 31.5. budeme s dětmi slavit MDD. Pokud bude dobré počasí půjdeme na zahradu základní školy, kde... arr3Prázdninový provozVážení rodiče, pokud máte zájem o docházku vašich dětí během letních prázdnin od 1.7. do 12.7. 2019... arr3Oznámení o letním provozuarr3Platby na prázdninový provoz Děti 3-5 let - platí školné i stravné Stravné... arr3FotogalerieBohužel z pezpečnostních důvodů nám pověřencem pro oblast GDPR bylo doporučeno fotogalerii naší...

» BŘEZEN 2019
JAK ANIČKA SEZNÁMILA KRTKA S PRVNÍMI JARNÍMI KYTIČKAMI

TÉMA NA BŘEZEN:

JAK ANIČKA SEZNÁMILA KRTKA S PRVNÍMI JARNÍMI KYTIČKAMI

Charakteristika bloku:

Aniččina zahrádka nám ukáže všechna kouzla, která nám přinášejí první jarní rozkvetlé kytičky. Při procházkách a pobytu na zahrádce budeme společně pozorovat, jak se pomalu probouzí příroda ze zimního spánku - proměny počasí.

S předškoláky se zaměříme na správnou výslovnost a budeme je průběžně připravovat na testy školní zralosti, které je tento měsíc čekají.

Společně se připravíme na karnevalové dopoledne plné soutěží, tance a dobré nálady.

Vzdělávací cíle:

-       rozšíření si povědomí o jarních změnách v přírodě

-       seznámení se s prvními jarními kytičkami

-       procvičování fonematického sluchu – opakovat určování hlásek na začátku i na konci slova

-       osvojení si některých poznatků a dovedností, které předcházejí četní i psaní, rozvoj zájmu o psanou podobu jazyka i další formy sdělení verbální i neverbální (výtvarné, hudební, pohybové i dramatické)

-       rozvoj fyzické a psychické zdatnosti

-       prodlužování doby plného soustředění na konkrétní činnost

-       rozvíjení jemné motoriky i grafomotoriky – využívání tematických pracovních listů i pracovního sešitu

-       rozvíjení hrubé motoriky a pohybových dovedností při pobytu venku i v MŠ

-         vytváření elementárního povědomí o širším přírodním, kulturním i technickém prostředí, o jejich rozmanitosti, vývoji a neustálých proměnách

Vzdělávací nabídka činností:

-       vycházky do přírody, pozorování změn v přírodě

-       pozorování a rozhovory o počasí na jaře

-       hry a činnosti zaměřené ke cvičení různých forem paměti (mechanické, logické, obrazové a pojmové)

-       artikulační, řečové, sluchové a rytmické hry, hry se slovy, slovní hádanky, vokální činnosti

-       sluchové hry na určování první a poslední hlásky ve slově

-       grafické napodobování symbolů, tvarů, čísel a písmen

-       společné diskuze, rozhovory, individuální a skupinové konverzace, podporování souvislého vyjadřování celou větou (vyprávění zážitků, příběhů, vyprávění podle skutečnosti i podle obrazového materiálu, podle vlastní fantazie, sdělování slyšeného druhým, atd.)

-       návštěva základní školy s předškoláky

-       přípravy na karnevalové veselí

Akce:

-       2.3.2019 – Masopust

-       4.3.2019 – Fotografování v MŠ

-       8.3.2019 – Den otevřených dveří v ZŠ, návštěva ZŠ s předškoláky

-       13.3.2019 – Testy školní zralosti v MŠ

-       14.3.2019 – Divadelní představení ,, Dlouhý, Široký a Bystrozraký“

-       21.3.2019 – Karneval ve školce

-       28.3.2019 – Divadlo

Doporučená literatura: ,,Rok s krtkem“

Text: „JAK KRTEK A SKŘIVÁNEK PŘIVOLALI JARO“ str. 145