arr3Potvrzení o platbáchVážení rodiče, potvrzení o platbách školného za rok 2018 máte k vyzvednutí u učitelek na svých... arr3MasopustTradičně je u nás v obci pořádán dne 2.3.2019 MASOPUSTNÍ PRŮVOD. Naše školička půjde opět za... arr3Škola v příroděVážení rodiče, v šatnách vašich tříd máte vyvěšen formulář k předběžnému přihlášení vašich dětí na... arr3Jarní prázdninyV našem obvodu budou jarní prázdniny probíhat od 18. do 24.2.2019. Žádáme rodiče, aby na třídách... arr3Testy školní zralosti - úprava termínuJiž nám byl z PPP sdělen termín testů školní zralosti na našich mateřských školách a budou tedy... arr3FotogalerieBohužel z pezpečnostních důvodů nám pověřencem pro oblast GDPR bylo doporučeno fotogalerii naší...

» LISTOPAD 2018
Jak Anička a Honzík pomáhali krtkovi ukládat přírodu k zimnímu spánku

Aničku a Honzíka kamarád krtek provede podzimní (sychravou listopadovou) přírodou. Společně pomůžou uložit zvířátka k zimnímu spánku a vyprovodí ptáky na dalekou cestu do teplých krajin. Budeme se připravovat na lampionový průvod. Přiblížit svátek sv. Martina nám pomohou dramatizace, básně, písně i činnosti pracovní a tvořivé. Abychom si tyto události ve zdraví užili, nezapomeneme se vhodně oblékat a pečovat o sebe. Koncem měsíce se také pomalu budeme připravovat na začátek adventního období.

Vzdělávací cíle:

-          vytváření zdravých životních návyků a postojů jako základů zdravého životního stylu

-          osvojení si poznatků a dovedností důležitých k podpoře zdraví, bezpečí, osobní pohody i pohody prostředí

-          rozvoj pohybových schopností a zdokonalování dovedností v oblasti hrubé i jemné motoriky

-          rozvoj kultivace mravního a estetického vnímání, cítění a prožívání

-          vytváření pozitivního vztahu i k intelektuálním činnostem a k učení, podpora a rozvoj zájmu o učení

-          rozvoj interaktivních a komunikativních dovedností verbálních a neverbálních

-          seznamování se, se světem lidí, kultury, umění, osvojení si základních poznatků o prostředí, v němž dítě žije vytvářet povědomí o mezilidských morálních hodnotách

-          seznamování s místem a prostředím, ve kterém dítě žije, a vytváření pozitivního vztahu k němu

Vzdělávací nabídky činností:

-          lokomoční pohybové činnosti (chůze), běh, skoky a poskoky, lezení

-          příležitosti a činnosti směřující k ochraně zdraví, osobního bezpečí a vytváření zdravých životních návyků