arr3Letní provozarr3Květnové svátkyVážení rodiče, vzhledem k tomu, že na ZŠ Spořická mají 9.-10.5. udělené ředitelské volno, žádáme... arr3Divadelní představeníDne 29.4.2019 v 9,30 hodin shlédneme ve škoce na Bíleneckém nám. divadelní představení ,, O... arr3Výlet - upravené informaceDne 30.4.2019 vyjede celá školka na celodenní výlet do Šestajovic.  Odjezd od školky je plánován na... arr3Výlet lodíDne 3.5.2019 pojede celá školka na výlet lodí po Vltavě. Na oběd se vrátíme do školek. Jen bude oběd... arr3FotogalerieBohužel z pezpečnostních důvodů nám pověřencem pro oblast GDPR bylo doporučeno fotogalerii naší...

» LISTOPAD 2018
Jak Anička a Honzík pomáhali krtkovi ukládat přírodu k zimnímu spánku

Aničku a Honzíka kamarád krtek provede podzimní (sychravou listopadovou) přírodou. Společně pomůžou uložit zvířátka k zimnímu spánku a vyprovodí ptáky na dalekou cestu do teplých krajin. Budeme se připravovat na lampionový průvod. Přiblížit svátek sv. Martina nám pomohou dramatizace, básně, písně i činnosti pracovní a tvořivé. Abychom si tyto události ve zdraví užili, nezapomeneme se vhodně oblékat a pečovat o sebe. Koncem měsíce se také pomalu budeme připravovat na začátek adventního období.

Vzdělávací cíle:

-          vytváření zdravých životních návyků a postojů jako základů zdravého životního stylu

-          osvojení si poznatků a dovedností důležitých k podpoře zdraví, bezpečí, osobní pohody i pohody prostředí

-          rozvoj pohybových schopností a zdokonalování dovedností v oblasti hrubé i jemné motoriky

-          rozvoj kultivace mravního a estetického vnímání, cítění a prožívání

-          vytváření pozitivního vztahu i k intelektuálním činnostem a k učení, podpora a rozvoj zájmu o učení

-          rozvoj interaktivních a komunikativních dovedností verbálních a neverbálních

-          seznamování se, se světem lidí, kultury, umění, osvojení si základních poznatků o prostředí, v němž dítě žije vytvářet povědomí o mezilidských morálních hodnotách

-          seznamování s místem a prostředím, ve kterém dítě žije, a vytváření pozitivního vztahu k němu

Vzdělávací nabídky činností:

-          lokomoční pohybové činnosti (chůze), běh, skoky a poskoky, lezení

-          příležitosti a činnosti směřující k ochraně zdraví, osobního bezpečí a vytváření zdravých životních návyků