arr3Potvrzení o platbáchVážení rodiče, potvrzení o platbách školného za rok 2018 máte k vyzvednutí u učitelek na svých... arr3MasopustTradičně je u nás v obci pořádán dne 2.3.2019 MASOPUSTNÍ PRŮVOD. Naše školička půjde opět za... arr3Škola v příroděVážení rodiče, v šatnách vašich tříd máte vyvěšen formulář k předběžnému přihlášení vašich dětí na... arr3Jarní prázdninyV našem obvodu budou jarní prázdniny probíhat od 18. do 24.2.2019. Žádáme rodiče, aby na třídách... arr3Testy školní zralosti - úprava termínuJiž nám byl z PPP sdělen termín testů školní zralosti na našich mateřských školách a budou tedy... arr3FotogalerieBohužel z pezpečnostních důvodů nám pověřencem pro oblast GDPR bylo doporučeno fotogalerii naší...

» CELOROČNÍ PROJEKT
KROK ZA KROKEM S HONZÍKEM A ANIČKOU PROJDEME ZEM CELIČKOU

V celoročním projektu bychom chtěli přiblížit dětem krajinu, ve které žijeme, její rozmanitou přírodu a krásu. Budeme pomocí krátkých pohádkových příběhů Honzíka, Aničky a jejich průvodce krtka děti seznamovat s celoročním koloběhem života kolem nás. Neopomeneme oslavit 100. výročí naší republiky.

Ve školičce se v září sejdeme s kamarády Honzíkem, Aničkou a milým krtkem. Ti pomohou dětem překonat první chvíle odloučení, poznávat nové prostředí naší školky a jejího okolí, nové kamarády a paní učitelky. Budeme si spolu hrát, tvořit, cvičit, zpívat, tancovat a kamarádit se!

Navštívíme pohádkové pole, které nám ukáže své dary. Kdo na jaře zaseje, co na podzim sklidí. Jaké potraviny dále vznikají a jaká zvířata jsou na poli závislá.

Navštívíme a očešeme pohádkový sad, který se nám představí svými plody.

Pohádkový les nám ukáže, že i příroda se připravuje na zimní spánek.

Zasněžené hory nás přikryjí zimní peřinou a my budeme mít čas připravit se na Vánoce, připomenout si tradice, které se od pradávna v našich zemích ctí.

Zamrzlý rybník nám připomene, že i zmrzlá krajina je domovem pro mnoho zvířat, která potřebují naší péči.

Sněhový mrak nás seznámí s koloběhem vody a jejich podobách. Její důležitost pro vše živé. Ukážeme si, jak je důležité s vodou šetřit. Uvědomíme si, jak je voda důležitá pro naše zdraví a jak o svoje zdraví musíme pečovat a chránit si ho.

Aniččina zahrádka nám ukáže všechna kouzla, která nám přinášejí první jarní rozkvetlé kytičky.

Na Honzíkově dvorečku nás překvapí nová mláďátka.

Pilná včelka nás provede tou spoustou rozkvetlých ovocných stromů.

Zářivé slunce nás pochválí za celoroční snažení porozumět a ochránit naši přírodu, která se bez naši ochrany a péče neobejde. A my bez ni také ne.

MTg1ZDJj