arr3Upozornění - námořnická tričkaNámořnická trička, která jsme si vyrobili na škole v přírodě, je potřeba před prvním praním po rubu... arr3Kouzelník17.6. 2019 jdeme s dětmi na kouzelnické představení do Chaberského dvora... arr3Divadelní představení20.6.2019 jdme s dětmi do Chaberského dvora na divadelní představení ,,4 pohádky o jednom drakovi"... arr3Zahradní program s Cucínem24.6.2019 budeme mít na školní zahradě na Bíleneckém náměstí zahradní program s ,,Cucínem"... arr3SokolníciPoslední den v tomto školním roce - 28 6. 2019 nás ještě navštíví sokolníci se svými dravci a... arr3Znovu otevření fotogaleriePo projednání s odborníky, na základě souhlasného potvrzrní všech rodičů o zveřejňování fotografií... arr3Platby na prázdninový provoz Děti 3-5 let - platí školné i stravné Stravné... arr3Oznámení o letním provozuarr3Prázdninový provozVážení rodiče, pokud máte zájem o docházku vašich dětí během letních prázdnin od 1.7. do 12.7. 2019...

» ZÁŘÍ 2018
Honzík a Anička mají nového kamaráda

Charakteristika a záměry bloku

Honzík a Anička budou v tomto školním roce průvodci dětí při každodenních činnostech. Společně se seznámí s kamarádem krtkem a jeho literárními přáteli. Pomohou nově příchozím dětem poznávat prostředí mateřské školy, seznamovat se s kamarády i dospělými. Aktuálně vytvoříme nová třídní pravidla vzájemných vztahů, chování a komunikace. Naučíme se pomáhat si navzájem a být ohleduplní. Zavzpomínáme na prožitky z prázdnin. Využijeme každou chvilku ke zdravému pobytu venku. Posílíme roli předškoláka.

Vzdělávací cíle:

-       Získat jistotu v kolektivu třídy, naučit se důvěřovat učitelkám a kamarádům

-       Adaptovat se po prázdninách v prostředí MŚ

-       Společně v průběhu prvních týdnů vytvářet třídní pravidla

-       Osvojovat si elementární dovednosti důležité pro navozování  a rozvíjení vztahů dítěte k druhým

-       Zaměříme se na hrubou i  jemnou motoriku i grafomotoriku

-       Seznamovat se s různými výtvarnými materiály

-       Pravidelně zařazovat pohybové aktivity ve třídě nebo venku

-       Prožijeme spolu s kamarády a rodiči seznamovací odpoledne s programem profesionálních herců a opékáním buřtíků

Vzdělávací nabídka:

-        Prakticky se seznámit s prostorami školky

-        Prozkoumat školní zahrady a jejich bezprostřední okolí

-        Rozhovory o prožitcích z letních prázdnin, výtvarné ztvárnění, prohlížení fotografií, obrázků či suvenýrů z prázdnin

-        Zařazovat co nejčastěji prosociální hry k posílení kamarádských vztahů umožńujících snažší začlenění nových dětí do kolektivu

-         Pravidelné ranní cvičení, pohybové hry a tělovýchovné aktivity i na školní zahradě

-        Představení celoročního projektu

-        Zpěv známých písní, seznamování s novými písněmi

-        Recitace jednoduchých říkadel i kratších básní

-        Víme jak se správně chovat při divadelním představení

-        Předškoláci budou pracovat s pracovními listy a časopisem KuliFerda

-        Grafomotorika -  kruhy jako točící se kola, motání klubíček, vlnovky jako vlnky na vodě

Akce:

-         4.9.  Schůzka rodičů – 16.00 hod.

-       14.9.  Sportovní den v ZŚ

-       17.9.  Seznamovací akce na školní zahradě, v 16.00 hod.začátek profesionálního programu s herci,,Náš nový kamarád“poté opékání buřtíků

-       20.9.  Divadelní představení v CHD „Evelínko, nauč se pozdravit !“

-       28.9.  státní svátek

Doporučená literatura „ Rok s krtkem „Miroslava Sloupová

V září text „KRTEK SE PŘEDSTAVUJE“ str.19

Text písně :  Pojďte s námi objevovat naši zemi celičkou,

dobrodružství zažijeme, s Honzíkem a Aničkou.

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

OWVlMT