arr3Potvrzení o platbáchVážení rodiče, potvrzení o platbách školného za rok 2018 máte k vyzvednutí u učitelek na svých... arr3MasopustTradičně je u nás v obci pořádán dne 2.3.2019 MASOPUSTNÍ PRŮVOD. Naše školička půjde opět za... arr3Škola v příroděVážení rodiče, v šatnách vašich tříd máte vyvěšen formulář k předběžnému přihlášení vašich dětí na... arr3Jarní prázdninyV našem obvodu budou jarní prázdniny probíhat od 18. do 24.2.2019. Žádáme rodiče, aby na třídách... arr3Testy školní zralosti - úprava termínuJiž nám byl z PPP sdělen termín testů školní zralosti na našich mateřských školách a budou tedy... arr3FotogalerieBohužel z pezpečnostních důvodů nám pověřencem pro oblast GDPR bylo doporučeno fotogalerii naší...

» ZÁŘÍ 2018
Honzík a Anička mají nového kamaráda

Charakteristika a záměry bloku

Honzík a Anička budou v tomto školním roce průvodci dětí při každodenních činnostech. Společně se seznámí s kamarádem krtkem a jeho literárními přáteli. Pomohou nově příchozím dětem poznávat prostředí mateřské školy, seznamovat se s kamarády i dospělými. Aktuálně vytvoříme nová třídní pravidla vzájemných vztahů, chování a komunikace. Naučíme se pomáhat si navzájem a být ohleduplní. Zavzpomínáme na prožitky z prázdnin. Využijeme každou chvilku ke zdravému pobytu venku. Posílíme roli předškoláka.

Vzdělávací cíle:

-       Získat jistotu v kolektivu třídy, naučit se důvěřovat učitelkám a kamarádům

-       Adaptovat se po prázdninách v prostředí MŚ

-       Společně v průběhu prvních týdnů vytvářet třídní pravidla

-       Osvojovat si elementární dovednosti důležité pro navozování  a rozvíjení vztahů dítěte k druhým

-       Zaměříme se na hrubou i  jemnou motoriku i grafomotoriku

-       Seznamovat se s různými výtvarnými materiály

-       Pravidelně zařazovat pohybové aktivity ve třídě nebo venku

-       Prožijeme spolu s kamarády a rodiči seznamovací odpoledne s programem profesionálních herců a opékáním buřtíků

Vzdělávací nabídka:

-        Prakticky se seznámit s prostorami školky

-        Prozkoumat školní zahrady a jejich bezprostřední okolí

-        Rozhovory o prožitcích z letních prázdnin, výtvarné ztvárnění, prohlížení fotografií, obrázků či suvenýrů z prázdnin

-        Zařazovat co nejčastěji prosociální hry k posílení kamarádských vztahů umožńujících snažší začlenění nových dětí do kolektivu

-         Pravidelné ranní cvičení, pohybové hry a tělovýchovné aktivity i na školní zahradě

-        Představení celoročního projektu

-        Zpěv známých písní, seznamování s novými písněmi

-        Recitace jednoduchých říkadel i kratších básní

-        Víme jak se správně chovat při divadelním představení

-        Předškoláci budou pracovat s pracovními listy a časopisem KuliFerda

-        Grafomotorika -  kruhy jako točící se kola, motání klubíček, vlnovky jako vlnky na vodě

Akce:

-         4.9.  Schůzka rodičů – 16.00 hod.

-       14.9.  Sportovní den v ZŚ

-       17.9.  Seznamovací akce na školní zahradě, v 16.00 hod.začátek profesionálního programu s herci,,Náš nový kamarád“poté opékání buřtíků

-       20.9.  Divadelní představení v CHD „Evelínko, nauč se pozdravit !“

-       28.9.  státní svátek

Doporučená literatura „ Rok s krtkem „Miroslava Sloupová

V září text „KRTEK SE PŘEDSTAVUJE“ str.19

Text písně :  Pojďte s námi objevovat naši zemi celičkou,

dobrodružství zažijeme, s Honzíkem a Aničkou.

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

ZWQ2YjI5