arr3Letní provozarr3Květnové svátkyVážení rodiče, vzhledem k tomu, že na ZŠ Spořická mají 9.-10.5. udělené ředitelské volno, žádáme... arr3Divadelní představeníDne 29.4.2019 v 9,30 hodin shlédneme ve škoce na Bíleneckém nám. divadelní představení ,, O... arr3Výlet - upravené informaceDne 30.4.2019 vyjede celá školka na celodenní výlet do Šestajovic.  Odjezd od školky je plánován na... arr3Výlet lodíDne 3.5.2019 pojede celá školka na výlet lodí po Vltavě. Na oběd se vrátíme do školek. Jen bude oběd... arr3FotogalerieBohužel z pezpečnostních důvodů nám pověřencem pro oblast GDPR bylo doporučeno fotogalerii naší...

» ZÁŘÍ 2018
Honzík a Anička mají nového kamaráda

Charakteristika a záměry bloku

Honzík a Anička budou v tomto školním roce průvodci dětí při každodenních činnostech. Společně se seznámí s kamarádem krtkem a jeho literárními přáteli. Pomohou nově příchozím dětem poznávat prostředí mateřské školy, seznamovat se s kamarády i dospělými. Aktuálně vytvoříme nová třídní pravidla vzájemných vztahů, chování a komunikace. Naučíme se pomáhat si navzájem a být ohleduplní. Zavzpomínáme na prožitky z prázdnin. Využijeme každou chvilku ke zdravému pobytu venku. Posílíme roli předškoláka.

Vzdělávací cíle:

-       Získat jistotu v kolektivu třídy, naučit se důvěřovat učitelkám a kamarádům

-       Adaptovat se po prázdninách v prostředí MŚ

-       Společně v průběhu prvních týdnů vytvářet třídní pravidla

-       Osvojovat si elementární dovednosti důležité pro navozování  a rozvíjení vztahů dítěte k druhým

-       Zaměříme se na hrubou i  jemnou motoriku i grafomotoriku

-       Seznamovat se s různými výtvarnými materiály

-       Pravidelně zařazovat pohybové aktivity ve třídě nebo venku

-       Prožijeme spolu s kamarády a rodiči seznamovací odpoledne s programem profesionálních herců a opékáním buřtíků

Vzdělávací nabídka:

-        Prakticky se seznámit s prostorami školky

-        Prozkoumat školní zahrady a jejich bezprostřední okolí

-        Rozhovory o prožitcích z letních prázdnin, výtvarné ztvárnění, prohlížení fotografií, obrázků či suvenýrů z prázdnin

-        Zařazovat co nejčastěji prosociální hry k posílení kamarádských vztahů umožńujících snažší začlenění nových dětí do kolektivu

-         Pravidelné ranní cvičení, pohybové hry a tělovýchovné aktivity i na školní zahradě

-        Představení celoročního projektu

-        Zpěv známých písní, seznamování s novými písněmi

-        Recitace jednoduchých říkadel i kratších básní

-        Víme jak se správně chovat při divadelním představení

-        Předškoláci budou pracovat s pracovními listy a časopisem KuliFerda

-        Grafomotorika -  kruhy jako točící se kola, motání klubíček, vlnovky jako vlnky na vodě

Akce:

-         4.9.  Schůzka rodičů – 16.00 hod.

-       14.9.  Sportovní den v ZŚ

-       17.9.  Seznamovací akce na školní zahradě, v 16.00 hod.začátek profesionálního programu s herci,,Náš nový kamarád“poté opékání buřtíků

-       20.9.  Divadelní představení v CHD „Evelínko, nauč se pozdravit !“

-       28.9.  státní svátek

Doporučená literatura „ Rok s krtkem „Miroslava Sloupová

V září text „KRTEK SE PŘEDSTAVUJE“ str.19

Text písně :  Pojďte s námi objevovat naši zemi celičkou,

dobrodružství zažijeme, s Honzíkem a Aničkou.

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

ZjczMW