arr3Upozornění - námořnická tričkaNámořnická trička, která jsme si vyrobili na škole v přírodě, je potřeba před prvním praním po rubu... arr3Kouzelník17.6. 2019 jdeme s dětmi na kouzelnické představení do Chaberského dvora... arr3Divadelní představení20.6.2019 jdme s dětmi do Chaberského dvora na divadelní představení ,,4 pohádky o jednom drakovi"... arr3Zahradní program s Cucínem24.6.2019 budeme mít na školní zahradě na Bíleneckém náměstí zahradní program s ,,Cucínem"... arr3SokolníciPoslední den v tomto školním roce - 28 6. 2019 nás ještě navštíví sokolníci se svými dravci a... arr3Znovu otevření fotogaleriePo projednání s odborníky, na základě souhlasného potvrzrní všech rodičů o zveřejňování fotografií... arr3Platby na prázdninový provoz Děti 3-5 let - platí školné i stravné Stravné... arr3Oznámení o letním provozuarr3Prázdninový provozVážení rodiče, pokud máte zájem o docházku vašich dětí během letních prázdnin od 1.7. do 12.7. 2019...

» PROSINEC 2018
JAK KRTEK SLAVIL SE SVÝMI KAMARÁDY VÁNOCE

Charakteristika a záměry bloku:

Pomocí příběhu našeho kamaráda si navodíme vánoční atmosféru, přiblížíme si jaké zvyky a tradice se dodržují a proč se vlastně Vánoce slaví. Začátkem měsíce si užijeme veselé čertění. Také se budeme připravovat na Vánoční setkání s rodiči v Knorově statku na které si připravujeme básně, písně s  pohybem a hudebním doprovodem. Jako každý rok si ve školičce užijeme sváteční dopoledne a nadílku u stromečku. Budeme si užívat všeho, co patří k adventnímu času a podporovat pocit sounáležitosti s rodinou a kamarády.

Vzdělávací cíle:

-          Rozvoj fyzické a psychické zdatnosti

-          Osvojení si věku přiměřených dovedností

-          Rozvoj komunikativních dovedností (verbálních i neverbálních) a kultivovaného projevu

-          Posilování přirozených poznávacích citů (zvídavosti, zájmu, radosti z objevování apod.)

-          Rozvoj řečových schopností a jazykových dovedností receptivních (vnímání, naslouchání, porozumění) i produktivních (výslovnosti, vytváření pojmů, mluvního projevu, vyjadřování)

-          Vytváření prosociálních postojů (rozvoj sociální citlivosti, tolerance, respektu, přizpůsobivosti)

-          Rozvoj interaktivních a komunikativních dovedností verbálních i neverbálních

-          Vytvoření základů aktivních postojů ke světu, k životu, pozitivních vztahů ke kultuře a umění, rozvoj dovedností umožňující tyto vztahy a postoje vyjadřovat a projevovat

-          Rozvoj úcty k životu ve všech jeho formách

-          Vytváření elementárního povědomí o širším kulturním prostředí

Vzdělávací nabídka:

-          Hudební a hudebně pohybové hry

-          Manipulační činnosti a jednoduché úkony s předměty, pomůckami, nástroji, materiálem, činnosti seznamující děti s věcmi, které je obklopují a jejich praktickým používáním

-          Činnosti relaxační a odpočinkové, zajištující zdravou atmosféru a pohodu prostředí

-          Společné diskuze, rozhovory, individuální a skupinové konverzace (vyprávění zážitků, příběhů, vyprávění podle skutečnosti i podle obrázkového materiálu, podle vlastní fantazie, sdělení slyšeného druhým apod.)

-          Estetické a tvůrčí aktivity (slovesné, výtvarné, dramatické, Literární, hudební, pohybové )

-          činnosti zaměřené k vytváření (chápání pojmů) a osvojování poznatků (vysvětlování, objasňování, odpovědi na otázky, práce s knihou, obrázkovým materiálem apod.)

-          běžné setkávání s pozitivními vzory vztahů a chování

-          společná setkání, povídání a aktivní naslouchání druhému

-           využívání přirozených podnětů, situací a praktických ukázek v životě a okolí dítěte

-          přípravy a realizace slavností v rámci zvyků a tradic